REGULAMIN EGZAMINU

 

 


 

R E G U L A M I N   E G Z A M I N U

z przedmiotu      CHIRURGIA

kierunek              III rok lekarsko-dentystyczny  (oraz SANG)

rok akademicki 2021/2022
Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

 

  1. Egzamin z przedmiotu chirurgia – egzamin teoretyczny weryfikujący osiągnięte przez studenta efekty uczenia się w zakresie wiedzy, zgodne z modułem kształcenia z egzaminowanego przedmiotu, a zawarte w treści wykładów, seminariów, ćwiczeń oraz zalecanej literatury. Ponadto, podczas egzaminu oceniane są wybrane umiejętności studenta w zakresie podstaw kompetencji miękkich.
  2. Egzamin odbywa się stacjonarnie. O miejscu przeprowadzania egzaminu zostaje poinformowany – co najmniej 2 dni wcześniej – starosta grupy/starosta roku.
  3. Zastrzega się możliwość zmiany formy przeprowadzania egzaminu w zależności od sytuacji epidemiologicznej i wytycznych ministerialnych oraz Rozporządzeń i   Komunikatów JM Rektora SUM w brzmieniu obowiązującym na czas przeprowadzania egzaminów.
  4. Termin egzaminu teoretycznego ustalany jest przez Kierownika Jednostki w porozumieniu ze starostą roku.
  5. W ciągu jednego dnia student może przystępować do egzaminu tylko z jednego przedmiotu.
  6. Warunkiem dopuszczenia studenta do zdawania egzaminu jest uzyskanie zaliczenia z  przedmiotu, którego egzamin dotyczy.
  7. Podejście do egzaminu przy braku zaliczenia z przedmiotu jest równoznaczne z uzyskaniem oceny niedostatecznej z egzaminu.
  8. Wnoszenie urządzeń elektronicznych, kontaktowanie się z innymi osobami, korzystanie z innych form niedozwolonej pomocy w trakcie egzaminu stanowi podstawę przerwania egzaminu i skutkuje otrzymaniem oceny niedostatecznej.
  9. Egzamin teoretyczny jest egzaminem ustnym składającym się z 5 pytań.
  10. Uzyskanie oceny pozytywnej z egzaminu jest możliwe jedynie w przypadku odpowiedzi na wszystkie 5 pytań egzaminu teoretycznego.

 


 

R E G U L A M I N   E G Z A M I N U

z przedmiotu    CHIRURGIA OGÓLNA

kierunek            VI rok lekarski

rok akademicki 2021/2022
Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

 

  1. Egzamin z przedmiotu chirurgia ogólna składa się z egzaminu praktycznego i egzaminu teoretycznego weryfikujących osiągnięte przez studenta efekty uczenia się w zakresie wiedzy i umiejętności praktycznych, zgodne z modułem kształcenia z egzaminowanego przedmiotu a zawarte w treści wykładów, seminariów, ćwiczeń oraz zalecanej literatury. Ponadto, podczas egzaminu praktycznego oceniane są wybrane umiejętności studenta w zakresie podstaw kompetencji miękkich.
  2. Oba egzaminy, praktyczny i teoretyczny, odbywają się stacjonarnie. O miejscu przeprowadzania egzaminów zostaje poinformowany co najmniej 2 dni wcześniej starosta grupy/starosta roku.
  3. Zastrzega się możliwość zmiany formy przeprowadzania egzaminu w zależności od sytuacji epidemiologicznej i wytycznych ministerialnych oraz Rozporządzeń i  Komunikatów JM Rektora SUM w brzmieniu obowiązującym na czas przeprowadzania egzaminów.
  4. Terminy obu egzaminów (praktycznego i teoretycznego) ustalane są przez Egzaminatora/ Koordynatora przedmiotu w porozumieniu ze starostą roku/
  5. Dopuszcza się przeprowadzenie egzaminu w terminie zerowym (egzamin przedsesyjny) dla najlepszych studentów, tj. po zdaniu egzaminu kwalifikującego (pre-zero) składającego się z 30 pytań. Za wynik pozytywny tj. dopuszczający do egzaminu w terminie zerowym uważa się uzyskanie 70% poprawnych odpowiedzi. Decyzję o przeprowadzeniu egzaminu w terminie zerowym podejmuje Koordynator przedmiotu.
  6. W ciągu jednego dnia student może przystępować do egzaminu tylko z jednego przedmiotu.
  7. Warunkiem dopuszczenia studenta do zdawania egzaminu jest uzyskanie zaliczenia z przedmiotu, którego egzamin dotyczy.
  8. Podejście do egzaminu przy braku zaliczenia z przedmiotu jest równoznaczne z uzyskaniem oceny niedostatecznej z egzaminu.
  9. Wnoszenie urządzeń elektronicznych, kontaktowanie się z innymi osobami, korzystanie z innych form niedozwolonej pomocy w trakcie egzaminu stanowi podstawę przerwania egzaminu i skutkuje otrzymaniem oceny niedostatecznej.
  10. Punktacja za oceniane składowe egzaminu praktycznego jest wyszczególniona w Protokole Egzaminu Praktycznego.
  11. Egzamin teoretyczny jest egzaminem testowym, składającym się ze 120 pytań.40 % z  nich to pytania z bazy LEK
  12. Ocena końcowa egzaminu z przedmiotu obliczana jest z ocen cząstkowych uzyskanych z egzaminu praktycznego i egzaminu teoretycznego. Wkład procentowy części praktycznej w ocenę końcową wynosi 30%.

 

 

 

Dane kontaktowe

 

KATEDRA I ODDZIAŁ KLINICZNY CHIRURGII OGÓLNEJ I ENDOKRYNOLOGICZNEJ

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach


 •  Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Bytomiu  •  ul. Stefana Batorego 15, 41-902 Bytom  •

•  tel.:  (32) 786 15 18  •  e-mail: chirurgiabytom@sum.edu.pl  •